BLOG | Diagnóza: Hodgkinův lymfom

o zdraví nejen na talíři, o mé cestě se vším všudy, syrově a bez cenzůry


Plešatý deník (1): Změna je život

12.3.2018
Ten pocit, kdy jsem ve zmatku z uplynulých dní, duchem stále ve škole v Brně ale tělem se sbalenou taškou v ruce stála před centrálním příjmem havířovské nemocnice, toho jinak zcela všedního úterního rána dne 5.3.2013, nikdy nezapomenu. Jeden z těch silných momentů, kdy další krok doopravdy změnil můj dosavadní život.

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - zase rentgen a bonusové testy (nejen) pro vegany

31.1.2017
Hlášení z dalších kontrolních testů je tady, dnes navíc i s bonusovými krevními testy (nejen) pro vegany, které si nechávám dělat vždy na první kontrole v roce. Pokud řešíte otázku, co všechno a proč si nechat z krve otestovat a hlídat, tak určitě čtěte dnešní blog.

Chci číst dál!

Velké kontrolní hlášení - po roce opět v Olomouci

9.11.2016
Jednou za rok, zpravidla na začátku listopadu, jezdím na velké kontrolní testy do Olomouce. Proč to musí být, proč mě to baví čím dál víc a jak na tom aktuálně jsem? Čtěte dál...

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - bubák a nová výzdoba

22.9.2016
Asi každý máme nějakého svého bubáka. Někdo menšího, jiný většího. Ten můj je takový speciální, dokáže se totiž zvětšovat a zmenšovat až mizet na základě výsledků mých testů na hematologii. Druhé kolo předchozích nejasných testů je za mnou a domluva s bubákem jasná. Už jsme docela kamarádi. :)

Chci číst dál!

Plešatý deník (0): Jak jsem na svůj nádor přišla?

15.9.2016
Když přijde řeč na to, že jsem měla Hodgkinův lymfom, nejčastěji následuje typická otázka: "A jak jsi na "to" přišla?" Jsem za ni ráda, protože tak můžu svou odpovědí zajistit, že na "to" jiní přijdou včas a třeba i dříve. Jak to tedy vlastně celé bylo?

Chci číst dál!

Jaký si to uděláš ... aneb před rokem touhle dobou

15.8.2016
Taky se vám občas stává, že si řeknete: před rokem touhle dobou ... zasníte se, zavzpomínáte a pak vás napadne: to to letí, kam se ten čas poděl? Nebo: jako by to bylo včera ... Jednu takovou vzpomínku tu pro vás dneska mám.

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - historie se opakuje?!

8.8.2016
Když jedu na kontrolní testy, většinou se rychle vracím zpět do Brna a mám spoustu plánů. Minulý týden jsem však cítila v kostech, že je na čase trochu zvolnit a přestat se tolik honit. Nahlásila jsem odjezd z Brna s neurčitým příjezdem zpět a čekala, jak se pondělní testy vyvrbí. Šla jsem na jistotu, jako pokaždé, ale ne vždycky jsou všechny zprávy zcela růžové ...

Chci číst dál!