BLOG

o zdraví nejen na talíři, o mé cestě se vším všudy, syrově a bez cenzůry


A co teda jíš?

16.5.2018
Autor: Linda Müllerová

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - Ticho před bouří

2.5.2018
Čtvrt roku ticha v #dosvatbyveformesif znamená jediné: v reálném světě HLAVU VZHŮRU se toho dělo až až!

Chci číst dál!

Plešatý deník (1): Změna je život

12.3.2018
Ten pocit, kdy jsem ve zmatku z uplynulých dní, duchem stále ve škole v Brně ale tělem se sbalenou taškou v ruce stála před centrálním příjmem havířovské nemocnice, toho jinak zcela všedního úterního rána dne 5.3.2013, nikdy nezapomenu. Jeden z těch silných momentů, kdy další krok doopravdy změnil můj dosavadní život.

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - Prosincová houpačka

8.2.2018
Začal únor a záložka #dosvatbyveformesif zeje prázdnotou. Co se to děje?

Chci číst dál!

26 deka veganského štěstí

7.12.2017
Autor: Denisa Jelínková

Chci číst dál!

#dosvatbyveformesif - Intro

4.12.2017
Dneska to bude trošku delší čtení, mám totiž něco velkého na srdci ...

Chci číst dál!

BD-beatiful days ... kosmetika co neubližuje

5.9.2017
Dostala jsem příležitost otestovat kompletní sortiment kosmetické značky BD-beautiful days a jak jistě víte, jsem v této oblasti opravdu hodně vybírává a náročná. Na co jsem tedy za těch pár měsíců používání přišla?

Chci číst dál!

Ztráty a nálezy

8.8.2017
Stála jsem včera večer v koupelně před zrcadlem a koukala na odraz svého já, smývajícího těžkosti posledních dní, týdnů i měsíců z pláčem opuchlé tváře. Definitivně mi bouchnul hrnec. Doslova.

Chci číst dál!

Velké srovnání sušiček potravin

29.5.2017
Sedona nebo Yden? Pokud se zajímáte o profi sušičky potravin, možná jste už měli v hlavě podobný otazník, na který vám možná odpoví tato recenze. A která je vaše oblíbená?

Chci číst dál!

Budeš mi chybět, kamaráde!

23.5.2017
Už několik minut zírám do monitoru a uvažuju, jak tento článek začít. Snažím se zklidnit myšlenky v mé hlavě ale jedna se mi vrací pořád dokola. Po včerejšku vím naprosto jistě, že už nikdy nechci rozhodovat o životě někoho druhého.

Chci číst dál!

Toskánsko 2017 s Čistým sportem aneb jak jsme vařili pro hladové cyklistické krky

13.5.2017
Že svět je malej a náhody neexistují už teď vím jistě. A tak jsem podobně jako slepý k houslím přišla k vařečce a možnosti kouzlit rostlinné jídlo pro borce na soustředění v italském Toskánsku. Že to byla jedna velká jízda, to se dočtete v dnešním ohlédnutí.

Chci číst dál!

Příběh narozeninových Krtkových dortů

12.5.2017
Já i HLAVU VZHŮRU za sebou máme narozeninový týden a to si žádá příběh ze života. V hlavní roli Krtkův dort, který odteď zvládnu i po slepu.

Chci číst dál!

Veganem v Thajsku - V-Cards a jídlo poslední záchrany

25.2.2017
Opět se mi osvědčilo mé oblíbené heslo: kdo je připraven, není překvapen. A tentokrát opravdu v plné síle. Jaký byl první střet s jídlem v Thajsku, jestli jsem se nepo... a neumřela hlady?

Chci číst dál!

Veganem v Thajsku - jídlo v letadlech

17.2.2017
Tento článek jsem se chystala napsat už během mého cestování po USA, nicméně jsem na něj neměla dostatek materiálu. Dnes už ale přesně vím jak to chodí, a tak, pokud řešíte, jestli přežijete dlouhé lety letadlem a dostanete i kloudně rostlinně najíst, je pro vás tento článek jako dělaný. Happy end zaručen!

Chci číst dál!

100%PURE- recenze nových produktů

8.2.2017
Vloni na podzim jsme se se ségrou opět vydaly na líčení do třebíčské kamenné prodejny 100%PURE a s jasným cílem - domů určitě nepojedeme s prázdnou!

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - zase rentgen a bonusové testy (nejen) pro vegany

31.1.2017
Hlášení z dalších kontrolních testů je tady, dnes navíc i s bonusovými krevními testy (nejen) pro vegany, které si nechávám dělat vždy na první kontrole v roce. Pokud řešíte otázku, co všechno a proč si nechat z krve otestovat a hlídat, tak určitě čtěte dnešní blog.

Chci číst dál!

O životě. O bilancování. A o smrti.

17.1.2017
Posledních pár let se mi začátky roku tak nějak nedaří. Jako by mě každý Nový rok vítal novou zkouškou a čekal, jak se s tím vypořádám. Ten letošní se se mnou obzvlášť nemazlí a tak mi nezbývá než se zase sebrat a jít s hlavou vzhůru dál.

Chci číst dál!

Včelařství Stanislav Benáček - med přímo od včelaře

6.1.2017
Med považuji za naprosto dokonalý přírodní lék a obrovsky si jej vážím. Je to takové moje tekuté zlato, které si doma pečlivě schraňuji a nakládám s ním jako se šafránem. A protože není med jako med, záleží mi na tom, odkud ten, který používám, pochází a co je vlastně zač.

Chci číst dál!

Ahinsa shoes - boty, ve kterých se budete cítit jako naboso

22.11.2016
Ahinsa shoes sleduji už od jejich založení a stejně dlouho jsem po nich toužila. Letos jsem se konečně rozhoupala a pořídila si jedny na míru dle mých vlastních představ. Vyrobeno ručně v Česku, eticky, 100% po vegansku. :) Podrobila jsem je tvrdému zátěžovému testu a po půl roce našeho společného chození vám konečně přináším mé vlastní dojmy. Držte si klobouky, bude to jízda!

Chci číst dál!

Velké kontrolní hlášení - po roce opět v Olomouci

9.11.2016
Jednou za rok, zpravidla na začátku listopadu, jezdím na velké kontrolní testy do Olomouce. Proč to musí být, proč mě to baví čím dál víc a jak na tom aktuálně jsem? Čtěte dál...

Chci číst dál!

100%PURE aneb opravdu čistá kosmetika

4.10.2016
Když se člověk začne zajímat o to, co jí a dbá na svou výživu zevnitř, je přirozené, že se brzy začne zajímat i o to, jak se vyživuje zvenku,tedy co dává na svou kůži. A protože jsem tímto tématem procházela zrovna v období chemoterapie, věděla jsem, že žádnou další chemii do svého těla dostávat nechci ...

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - bubák a nová výzdoba

22.9.2016
Asi každý máme nějakého svého bubáka. Někdo menšího, jiný většího. Ten můj je takový speciální, dokáže se totiž zvětšovat a zmenšovat až mizet na základě výsledků mých testů na hematologii. Druhé kolo předchozích nejasných testů je za mnou a domluva s bubákem jasná. Už jsme docela kamarádi. :)

Chci číst dál!

HLAVU VZHŮRU pomáhá

21.9.2016
Když je člověk ve správný čas na správném místě, naslouchá a je otevřený všemu, co přichází, začnou se dít opravdu zajímavé a velké věci. A že to je pak pořádná jízda se můžete dočíst právě tady :)

Chci číst dál!

Plešatý deník (0): Jak jsem na svůj nádor přišla?

15.9.2016
Když přijde řeč na to, že jsem měla Hodgkinův lymfom, nejčastěji následuje typická otázka: "A jak jsi na "to" přišla?" Jsem za ni ráda, protože tak můžu svou odpovědí zajistit, že na "to" jiní přijdou včas a třeba i dříve. Jak to tedy vlastně celé bylo?

Chci číst dál!

Je čas vydechnout

10.9.2016
Proč jsem doslova za pět dvanáct změnila plány na víkend, i když to není absolutně můj styl a místo nádherně vyhlížejícího víkendu v matičce stověžaté nakonec zůstala v Brně a nehla se z domu? Protože už bylo na čase ...

Chci číst dál!

Jaký si to uděláš ... aneb před rokem touhle dobou

15.8.2016
Taky se vám občas stává, že si řeknete: před rokem touhle dobou ... zasníte se, zavzpomínáte a pak vás napadne: to to letí, kam se ten čas poděl? Nebo: jako by to bylo včera ... Jednu takovou vzpomínku tu pro vás dneska mám.

Chci číst dál!

Kontrolní hlášení - historie se opakuje?!

8.8.2016
Když jedu na kontrolní testy, většinou se rychle vracím zpět do Brna a mám spoustu plánů. Minulý týden jsem však cítila v kostech, že je na čase trochu zvolnit a přestat se tolik honit. Nahlásila jsem odjezd z Brna s neurčitým příjezdem zpět a čekala, jak se pondělní testy vyvrbí. Šla jsem na jistotu, jako pokaždé, ale ne vždycky jsou všechny zprávy zcela růžové ...

Chci číst dál!

Sonnentor - tady roste radost!

3.8.2016
Sonnentor, to není jen tak ledajaký bio čaj, koření a další spousta vymazlených produktů. Tohle je závislost! A protože mám ráda projekty, které jdou mnohem dál, než jen za značku bio, dám za Sonnentor ruku do ohně. Proč? Jen čtěte dál ...

Chci číst dál!

Veganem v USA - Los Angeles (LA)

10.7.2016
Posledních pár let se učím, že je lepší moc se nefixovat na pevné plány, časy a data. Pro puntičkářského workoholika v odvykačce je to občas poněkud oříšek. Třeba jako když v pět ráno po probuzení v letištní hale, necelé dvě hodiny před vlastním odletem zjistíte, že bráchovo letadlo má skoro dvouhodinové zpoždění. Ach jo.

Chci číst dál!

Veganem v USA - Washington DC

4.7.2016
Na Den nezávislosti v hlavním městě Spojených států - Washingtonu DC? Tak to je výzva! Bude město opravdu tak přeplněné, jak se očekává? A co obchody, bistra a restaurace, budou otevřené, protože jsme ve velkoměstě, nebo naopak zavřené, protože je státní svátek? A najde se něco k snědku i pro mě?

Chci číst dál!

Veganem v USA - uprostřed ničeho

2.7.2016
Městečko Hope, kdesi uprostřed zeleně ve státě New Jersey - to je naše další zastávka výpravy Operace PUSA. Jak si poradím s jídlem v místě uprostřed ničeho, kde jste rádi, když vůbec seženete něco kloudného k snědku? Už chápu, proč to tu pojmenovali Hope - Naděje.

Chci číst dál!

Veganem v USA - New York

1.7.2016
Když cestujete se dvěma lidmi, kteří mají rádi maso, třetím, který je tak napůl a dá si, co zrovna je a čtvrtým, který už si vědomě vybírá, jestli si dá večeři s ostatními nebo se mnou (rozuměj bezmasou, bezmléčnou a pokud možno rostlinnou), bývají nákupy jídla a stravování celkově docela legrační.

Chci číst dál!

Veganem v USA - Intro

30.6.2016
Po pěti dnech pobytu v New Yorku mám konečně více než dvě minuty volného času na to, abych se trošku rozepsala a vylíčila vám mé poznatky na téma: dá se na rostlinné stravě cestovat tři týdny napříč Spojenými státy? Třeba budete překvapení stejně jako já :)

Chci číst dál!

Operace PUSA

25.6.2016
Když se jednou podíváte na delší dobu do světa, chcete znova. Když to samé udělají i vaši sourozenci, je to už v rodině. A pak chybí jen jeden malý krok k vytvoření velkého tajného plánu s krycím názvem Operace PUSA.

Chci číst dál!

Když je práce zároveň zábavou

13.6.2016
Právě jsem dopsala dodatkový mail účastníkům uplynulého sobotního workshopu: Zdravě a chutně po celý den, který se konal v Havířově. Mail jsem příhodně nazvala Co jsem vám nestihla říct ... a že toho bylo :)

Chci číst dál!